O hodowli

Hodowla „RANOSZ” – psy rasowe Labrador Retriever

Jesteśmy młodą hodowlą psów rasowych Labrador Retriever z dużymi aspiracjami. Nasza hodowla, która od kilku lat zarejestrowana jest w Związku Kynologicznym w Polsce, znajduje się w Słopnicach, otoczonych pięknym pasmem Beskidu Wyspowego (woj. Małopolskie).

Hodowla labradorów jest naszym hobby, ale z biegiem czasu przeistoczyła się w pasję. Na każdym kroku udowadniamy, że nasze wspaniałe labradory traktujemy bardzo poważnie: zależy nam na zdrowym potomstwie oraz doskonałej psychice psów.

Dlatego też bardzo staranie wychowujemy je i dbamy o ich zdrowie.   Towarzysząc nam w codziennym życiu, Labradory sprawiają nam i naszym dzieciom mnóstwo radości, tym bardziej, że rozpiera je energia i entuzjazm. Szczególnie troszczymy się o to, aby zaspokajać ich życiowe potrzeby i poświęcamy im mnóstwo czasu.

 

Hodowlę psów prowadzimy razem z moim mężem i oboje się nimi zajmujemy. Labradory towarzyszą nam w codziennym życiu. Wolny czas spędzamy na pieszych wędrówkach  szlakami Beskidu Wyspowego. Nasze psy posiadają świetne warunki do rozwoju fizycznego. Mieszkamy na wsi, w domu jednorodzinnym, gdzie nasze psy mają do dyspozycji duże podwórko, ogród a także dom.  

 

Sens naszej hodowli skupia się na dobru psa. Psy są u nas szczęśliwe, zdrowe i zadbane, co podkreślają na każdym kroku.

 

Psy należą do naszej rodziny i żyją z nami w ciepłym i szczęśliwym domu. 

 

Pierwszy Labrador – Boni

Boni to nasza pierwsza psia miłość. Została suką hodowlaną i to ona zapoczątkowała hodowlę, która wzięła nazwę od naszego nazwiska ,,RANOSZ”. Jej pierwsza ciąża, poród i wreszcie miot, wniosły do naszego życia mnóstwo emocji i szczęścia. Dzięki niej nasza rodzina powiększyła się o szczeniaki, które od urodzenia wychowywały się z naszymi dziećmi, co sprawiło, że labradory są przyjazne dla ludzi.

 

 

 

 

 

Hodowla labradorów krakówSzczenięta

W naszej hodowli w ciągu roku na świat przychodzi tylko kilkanaście młodych szczeniaków (przypada to tylko 1 raz w roku na każdą sukę), wynika to z tego, że skupiamy się na jakości wychowania. Staramy się, aby szczeniaczki, które u nas przychodzą na świat, były jak najlepiej przygotowane do zamieszkania w nowych domach. Dlatego od urodzenia uczestniczą w naszym codziennym życiu, by ułatwić im start w dorosłość w innym otoczeniu. W miarę możliwości utrzymujemy kontakt z nowymi właścicielami piesków.

Każde szczenię, które pochodzi z hodowli Ranosz, posiada metrykę, która jest podstawą do wydania rodowodu. Dodatkowo psy są przebadane w kierunku genetycznie przekazywanych chorób.

Wszystkie osoby, które rozumieją potrzeby Labradorów  i oczekują czegoś więcej, niż dzielenie się z nimi kanapą, dla których posiadanie Labradora będzie sposobem na szczęśliwe życie – zapraszamy do współpracy.

 

 

 

Labrador retriever dzieciDlaczego kochamy psy?

Po prostu są z nami bez względu  na wszystko.

Odkąd pamiętam psy były z nami od zawsze, już od dzieciństwa. Wspólne, codzienne spacery, wypady do lasu i wyprawy górskie, to sytuacje, które nasze psy uwielbiają, bo tam czują się wolne i mają nieskrępowane pole do popisów.

 

 

Labrador wystawyWystawy

Zaczęliśmy również poznawać świat wystaw nie tylko od strony widza – ale jako uczestnika wystawy. Obecnie sami staramy się zaprezentować  z jak najlepszej strony  postawę i zachowanie  naszych psów.

Wiele osiągnięć wystawowych zaczęło motywować nas do dalszego działania i rozwijania hodowli labradorów.

 

 

 

 

Kochasz swojego psa? A więc jesteś człowiekiem!

 

„Dajemy psom wolny czas, wolne miejsce i niewypełnioną miłość.

W zamian otrzymujemy od nich wszystko”

 

pozdrawiam

Halina Ranosz