Co jeść, a czego unikać?

Labradory są znanymi smakoszami, które niemal zawsze są gotowe do jedzenia. To sprawia, że ich właściciele często zastanawiają się, co jest najlepsze do karmienia ich pupili. Jednak, nie wszystko, co labrador będzie chciał zjeść, jest dla niego zdrowe. Labradorom nie powinno podawać się pokarmów bogatych w tłuszcz, soli czy cukrów. Unikać należy też niektórych produktów, które mogą być szkodliwe dla psów, jak czekolada, winogrona, cebula, czosnek, czy niektóre typy orzechów.

Dieta dostosowana do potrzeb

Labradory są psami dużymi i aktywnymi, więc potrzebują diety dostosowanej do ich energicznej natury. Niezbędne są białko i tłuszcze, które dostarczą im energii na cały dzień. Warto jednak zwracać uwagę na ilość podawanych kalorii – labradory mają skłonność do nadwagi, a to prowadzi do wielu problemów zdrowotnych.

Wybieranie karmy dla labradora

Wybór karmy dla labradora to kluczowy element odpowiedniego żywienia. Warto szukać karmy, która jest specjalnie zaprojektowana dla tej rasy, z odpowiednią ilością składników odżywczych i minimalną ilością dodatków i konserwantów. Istotne jest również dostosowanie karmy do wieku psa – szczenięta, psy dorosłe i seniorzy mają różne potrzeby żywieniowe.

Regularne posiłki

Labradory, jak wszystkie psy, cenią regularność. Dlatego powinniśmy podawać im jedzenie o stałych porach. Najlepiej podzielić karmienie na dwie porcje – rano i wieczorem.

Pamiętaj o wodzie

Bez względu na dietę, labrador – jak każdy pies – musi mieć zawsze dostęp do świeżej wody.

Konsultacja z weterynarzem

Choć ten przewodnik jest dobrym punktem wyjścia, każdy labrador jest inny i może mieć unikalne potrzeby żywieniowe. Dlatego zawsze warto skonsultować dietę swojego psa z weterynarzem.